• Centrum Odnowy Biologicznej Klekotki SPA (2011)

  Centrum Odnowy Biologicznej Klekotki SPA

  Projekt jest wieloetapową inwestycją.

  Składa się z budynku stodoły rozebranej w miejscowości Niebrzydowo, na podstawie decyzji o rozbiórce oraz odrębnego opracowania będącego załącznikiem niniejszej dokumentacji. Stodoła jest obiektem o konstrukcji drewnianej, parterowym o poprzecznym układzie przejazdowym, posadowiona była schodkowo na zboczu. Jest to obiekt o konstrukcji drewnianej szkieletowej , z elementami łączonymi na kołki drewniane oraz śruby i gwoździe, z poszyciem zewnętrznym ścian i dachu z desek. Pokrycie dachu dachówka ceramiczną. Wszystkie elementy starannie zinwentaryzowano, oznaczono i rozmontowano. Stodoła została ponownie zmontowana w Klekotkach wg inwentaryzacji wykonawczej, z niezbędnym uzupełnieniem i wymianą elementów uszkodzonych. Projekt Konstrukcji uwzględnia aktualne normy i wymagania dotyczące elementów konstrukcyjnych i wymagane wzmocnienia.

 • Stodoła została posadowiona na ławie fundamentowej oraz słupach żelbetowych tworzących obrys kondygnacji przyziemia, na skarpieschodzącej do rzeki. Słupy zaprojektowano tak, aby oprzeć na nichwiązary konstrukcyjne stodoły. Pod podwaliną drewniana zaprojektowanąspinającą całość konstrukcji belkę stalową HEB240, opierająca się nasłupach żelbetowych , na której opiera się podwalina.

  W tak zrekonstruowanej stodole postanowiliśmy umieścić obiekt centrum odnowy biologicznej SPA.

  Zasadą kształtowania budynku, wewnątrz już zrekonstruowanej stodoły,jest kompletna autonomiczność, omijanie drewnianej i żelbetowejkonstrukcji. SPA składa się z 6 pomieszczeń zabiegowych o powierzchnimin. 35m2, recepcji z małą gastronomią, szatni, reprezentacyjnejprzestrzeń wypoczynku i pomieszczenia zaplecza technicznego. Wejście doobiektu zostało umieszczone na poziomie fundamentów konstrukcjiżelbetowej z możliwością wyjścia po drugiej stronie.

  Więcej informacji: Klekotki opis.pdf

 • autors:
  concept design:
  Marek Rytych
  Joanna Kiepas
  Krzysztof Kryska

  building permission:
  Marek Rytych
  Joanna Kiepas
  Krzysztof Kryska
  cooperation:
  Małgorzata Piotrowska
  Karol Pasternak
  Maciej Podlewski
  structure:
  TECHNIKA PROJEKT

  FINAL DESIGN + INTERIORS:
  Marek Rytych
  Joanna Kiepas
  Krzysztof Kryska
  Karol Pasternak
  cooperation:
  Malgorzata Piotrowska
  Jarek Jachna
  Piotr Maciaszek
  Maciek Kolka
  Karolina Kurpinska
  Agata Zolnowska